Blog

płyta fundementowa

Kiedy płyta fundamentowa to dobra alternatywa dla zwykłych ław fundamentowych?

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką trzeba będzie podjąć już na początkowych etapach budowy, jest sposób posadowienia budynku. Do tej pory zdecydowanie najczęściej wybierane były ławy fundamentowe. Coraz więcej inwestorów zwraca jednak uwagę na płyty fundamentowe, które są nieco mniej popularne, ale gwarantują szereg korzyści. Które rozwiązanie jest lepsze?

Więcej
20210628-084109-HDRlogo

Charakterystyka płyt fundamentowych typu szwedzkiego

Płyty fundamentowe typu szwedzkiego to nowoczesne rozwiązanie, stanowiące obecnie alternatywę dla tradycyjnych ław fundamentowych. Czym się charakteryzują i jakie są ich zalety? Dowiesz się w dalszej części wpisu.

Więcej
ogrzewanie podłogowe

Dlaczego warto wykonać ogrzewanie zintegrowane z płytą fundamentową?

Ogrzewanie podłogowe z każdym rokiem zyskuje coraz to nowych zwolenników, ponieważ jest to niezwykle praktyczne, energooszczędne i estetyczne rozwiązanie.

Więcej
rys-1

Dla kogo płyta fundamentowa.

Płyta fundamentowa to rodzaj posadowienia budynku który w ostatnich latach jest coraz częściej wybierany przez inwestorów. Wpływ na to mają bardzo dobre właściwości izolacyjne, cena wykonania, która jest przybliżona do standardowych rozwiązań oraz czas w którym może powstać taki Więcej

płyta fundamentowa

Co to znaczy, że płyta fundamentowa jest ciepła?

Fundament jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, stanowiących podstawę budynku. Tradycyjne fundamenty to ławy i ściany, jednak coraz częściej można się spotkać z alternatywnym rozwiązaniem, jakim są płyty fundamentowe. Tego typu posadowienie stosuje się przede wszystkim tam, gdzie grunty wykazują słabszą nośność, gdyż obciążenie rozkłada się wtedy równomiernie na większą powierzchnię gruntu. Czym jest fundament płytowy, jakie są jego zalety i dlaczego nazywa się go „ciepłym”?

Więcej
grafika-tytulowa-1

WT 2021 – Nowe przepisy w budownictwie.

Od 1 stycznia 2021 roku zmieniają się warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki. Zostają wprowadzone zmiany które mają na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię zużywaną przez budynek.

Warunki te określane jako WT 2021 dotyczą trzech zagadnień związanych z energooszczędnością: