+48 573 146 145
Masz pytania? Zadzwoń:

NAJCZĘŚCIEJ  ZADAWANE  PYTANIA

Jak długo trwa wykonanie płyty fundamentowej?

Zazwyczaj wykonanie prostej płyty trwa 5 dni roboczych, przy większych realizacjach i trudniejszych płytach czas realizacji może przeciągnąć się do 10 dni.

Co daje ogrzewanie zintegrowane z płytą?

Ogrzewanie zintegrowane z płytą zapewnia dużą akumulacje ciepła co jest bardzo ważne szczególnie dla budynków wykonanych z lekkich materiałów np. w systemie kanadyjskim (dom o konstrukcji drewnianej). Ciepło z systemu ogrzewania jest przekazywane do płyty fundamentowej i to z niej bezpośrednio ogrzewa cały bydynek. Płyta stopniowo uwalnia ciepło do pomieszczeń nawet długo po wyłączeniu ogrzewania. Jest jeszcze jeden atut płyty fundamentowej. Latem duża masa betonu powoduje efekt odwrotny, czyli przejmuje ciepło z powietrza i chłodzi budynek.

Dlaczego XPS jest lepszy niż EPS?

XPS (polistyren ektrudowany) jest wykonywany z tego samego materiału co EPS (polistyren ekspandowany) a różnica polega na technologii produkcji. 
Przy produkcji XPS uzyskuje się zwartą i zamkniętokomórkową strukturę dzięki której materiał jest odporny na działanie wody, Nasiąkliwość wynosi mniej niż 0,5%. Dlatego właśnie jako pierwszej warstwy izolacji używamy wyłącznie XPS. W przypadku stosowania EPS nie mamy pewności czy płyty nie zawilgotnieją do tego stopnia, że zmiejszy się znacząco izolacyjność cieplna płyty a co za tym idzie wzrosną koszty ogrzewania.

Co z głębokością przemarzania?

Dla standardowych fundamentów przyjmuje się tzw. głębokość przemarzania czyli minimalną głębokość na jaką musi być zagłębiona podstawa fundamentu. Dla Szczecina wynosi ona 0,8m. Płyty fundamentowe umieszcza się jednaj dużo wyżej, prawie na powierzchni terenu. Czy to możliwe? TAK. Ponieważ to ostatecznie projektant podejmuje decyzję o poziomie posadowienia i projektuje (jeśli to konieczne) specjalne zabezpiecznia gruntu przed przemarzaniem. W naszym wypadku jest to opaska styropianowa dookoła całej płyty która izoluje grunt i zabezpiecza przed przemarzaniem na krawędzi fundamentu.

Jak wygląda kwestia projektu zamiennego?

Przygotujemy dla Ciebie kompleny projekt zamienny płyty fundamentowej sporządzony przez uprawnionego konstruktora. Projekt jest integralną częścią usługi i nie pobieramy za niego żadnej dodatkowej opłaty.

O co jeszcze chcesz zapytać?

Jeśli masz jakieś inne pytania o płyty fundamentowe i system Plateko,
napisz do nas na biuro@plateko.pl